گره های کوهنوردی - سخنی با مربیان محترم

سلام خدمت دوستان . عرض پوزش بدلیل حضور کمتر .

در این پست قصد دارم کمی درباره گره های کوهنوردی  صحبت کنم و ارائه یک پی دی اف و معرفی یک سایت که گره ها را بصورت انیمیشن آموزش می دهد .

 

knots

خیلی وقتها پرداختن به حاشیه ما را از اصل باز می دارد . در خصوص گره ها گاهی دوستان برای استفاده از یک گره غیر معمول حساسیت بیش از حد نشان می دهند . در حالیکه تعداد گره هایی که در دوره کارآموزی سنگ و برف آموزش داده میشه در خیلی از موارد و یا گاهی همه جا کافیه . برای من هم جای سوال داره چرا وقتی راههای ساده تری هست ما اینقدر دنبال گره های جدیدتر هستیم . البته یاد گرفتن خوبه اما وقتی اصول اولیه را خوب آموختیم .

در مورد نامگذاری گره ها هم در بعضی موارد اختلافاتی وجود داره . مثل گره مشار، که در بعضی مراجع بنام کلمهست (klemheist) هم نامگذاری شده .

یک خواهش هم از اساتید محترم آموزش کوهنوردی در تمامی زمینه ها (سنگ ، برف ، یخ ) لطفا موقع کار عملی همان گره هایی را که آموزش دادید استفاده کنید . گاهی اوقات دیده شده مربی گره ها را آموزش می دهد اما موقع همطناب شدن و صعود سنگ یا یخچال خودش از سایر گره ها استفاده می کنه . شک نکنید کارآموز تصور خواهد کرد گره های آموزش داده شده به قول خودش سرکاری بوده و باید گره هایی  که مربی استفاده کرده را بیاموزد . در مورد کارآموزانی هم که کمتر با طناب کار کرده اند و گره را دیر یاد می گیرند بهتر این است که بیشتر وقت بگذاریم .

 

متاسفانه در موردی شاهد بودم مربی با تحقیر ، کارآموز را از ادامه تلاش برای زدن یک گره بازداشت . از گفتن این جمله که من هم روزی مثل تو در این زمینه مشکل داشتم نهراسیم . البته نه فقط در مورد گره بلکه در تمامی نکات آموزشی . مطمئنا چیزی از ارزشهای مربی کم نخواهد شد !

با تشکر از تمامی دوستان و اساتید من .

سایت آموزش انیمیشن گره ها

/ 5 نظر / 7 بازدید
امین و مهشید و خدای مهربون

[گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل] [گل][گل][گل][گل]_________[گل][گل][گل][گل]__________[گل][گل] [گل] [گل][گل] [گل]______________[گل] [گل]______________ [گل] [گل][گل] [گل][گل][گل]__ سلام دوست عزيز [گل]____ ma3ta.com ___ [گل][گل][گل] _[گل]_[گل] ______اميدوارم خوب باشيد ________________[گل] [گل] [گل][گل][گل]_____ وبلاگ امین و مهشید و خدای مهربون ___ [گل][گل][گل] [گل] [گل][گل]___ جايي از جـنس امید و آرامش _________ [گل][گل] [گل] [گل] [گل] [گل] ________ با مطلبي فوق العاده زيبا ____ [گل][گل][گل][گل] [گل][گل][گل][گل]____ آپ شد__________________[گل][گل][گل][گل][گل] [گل][گل] [گل] [گل] حضور شما باعث دلگرمي ماست [گل][گل][گل][گل][گل] [گل] [گل]_[گل] [گل] __ شاد باشيد هميشه __[گل][گل][گل][گل][گل][گل] [گل] [گل] [گل] [گل] [گل] _______________[گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل] [گل][گل][گل] [گل] [گل] [گل]__________ [گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل] [گل] [گل][گل][گل] [گل][گل] [گل] [گل]______[گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل] [گل][گل][گل][گل][گل][گل] [گل] [گل]__[گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل] [گل][گل]

محمد باقر عیوضی

باسلام و تشکر ازحسن توجه و حسن نظر در رابطه با روش تدریس صحیح .

زانیار

سلام مطلب زیبا و به جایی بود با تشکر

سعيده

سلام. خيلي جالب بود انيمشن ها[گل]

علم کوه

حسین جان از این مطلب وبلاگت استفاده کردم با اجازه می خواستم در پست وبلاگ علم کوه البته با منبع شما بگذارم .متشکرم