اعترافاتی از سوی هم طناب مرحوم اوراز

 

 زنده یاد محمد اوراز

 به نقل از کوهنوشت

 ركورددار سني صعود به قله 8 هزار متري لوتسه و هم طناب محمد اوراز، مديريت ضعيف كوهنوردي را از عوامل بروز حادثه كاشربروم دانست.

جوان 24 ساله بوكاني، از سال 77 كوهنوردي را با آرزوي بزرگ رفتن به هيماليا آغاز كرد.

او در سال 79 وارد جريانات جدي شده و در سال 1380 به عضويت تيم ملي درآمد. مقبل هنرپژوه در سال 81 قله لوتسه را با ارتفاع 8516 متري به عنوان نخستين تجربه هيماليانوردي صعود كرد و ركورد سني صعود به اين قله را در جهان به نام خود و كشورش به ثبت رساند.

هنرپژوه در سال 82 در قالب تيم 12 نفره به سرپرستي اقبال افلاكي، عازم صعود قله كاشربروم شد. او در اين برنامه هم طناب محمد اوراز بود كه به عنوان دومين حادثه ديده، بخت زندگي مجدد را از دست نداد. او به عنوان دومين شاهد زنده اين ماجرا، براي نخستين بار از آن حادثه و كوهنوردي ايران مي‌گويد.

 

به نقل از کوهنوشت:

اینجا بخوانید                                                             

 

/ 3 نظر / 5 بازدید
فرهادی

من چون با ياد آوری آن حادثه غمبار نميتوانم اين نا مردمی ها را تحمل کنم و تنها کاری که از دستم بر می آيد نفرين است پس فقط حضورم را اعلام ميکنم و بر مسببين اين حادثه نفرين ميفرستم

اولادي

عين پيرزنها من هم نفرين مي فرستم به همه اونهايي كه دارن گند ميزنن به تار و پود ورزش و كوه نوردي اين مملكت!

عباس

سلام خدمت شما... ممنون که در مورد کوهنوردی و کوهستان ها اين مطالب بسيار جالب و زيبا را نوشته ايد... راستيتش من به کوه خيلی علاقه دارم...يا به طور کلی به جاهای بکر و دست نخورده خيای علاقه دارم .... و يه حس قريبی در موقع ديدن و فکر کردن در مورد اونها به من دست ميده.... ميخواستم اگه زحمتی نيست يه سايت در مورد تبت به من معرفی کنيد... درباره ی عکس هاش و چگونگی طبيعتش ... خيلی متشکر يا علی التماس دعا