دیواره شمالی

با سلام

حدود 3 هفته پیش 5 شنبه شب حدود ساعت 12 فیلم سینمائی با عنوان دیواره شمالی از تلویزیون پخش شد . با وجود اینکه صبح کلاس داشتم و باید ساعت 6 بیدار می شدم ،‌از دیدن فیلم صرف نظر نکردم . خصوصا وقتی فهمیدم که فیلم بر اساس واقعیت تهیه شده . موضوع فیلم اولین تلاش بر روی دیواره شمالی  آیگر بود . 2 تیم اطریشی و آلمانی بصورت همزمان تلاش می کردند تا از این دیواره صعود کنند .

وقتی کار فنی روی دیواره را دیدم واقعا دلم برای گذشتگان سنگنوردی سوخت . کارگاههائی فقط با یک ابزار آنهم فقط میخ و چکش . عدم وجود کلاه کاسک و حمل مقدار زیادی کارابین فولادی سنگین . پوشاک و تجهیزات کاملا شهری . با اینکه در این فیلم از جلوه های ویژه و تکنیکهای دروغین فیلمبردای که در فیلمهایی مثل حد عمود دیده ایم ، استفاده نشده اما بسیار جذاب است . دیدن این فیلم را به همه دوستان توصیه می کنم . بزودی لینک دانلود این فیلم را در وبلاگ قرار خواهم داد .

لازم به ذکر است آیگر هرمی شکل است و درکشور سوئیس  واقع شده و ارتفاع آن حدود 4400 متر می باشد . دیواره شمالی این قله حدود 1800 متر ارتفاع دارد و در فصل تابستان هم دارای قسمتهائی یخی فراوان است . بطوریکه از ابزار یخنوردی هم بعنوان حمایت میانی استفاده می گردد .

hossein-shahlaee@hotmail.com

دانلود فیلم

/ 4 نظر / 44 بازدید
حسین علومی پور

سلام....استاد ارجمند.....مشتاق دیدار.... www.climber.blogfa.com www.hosseink2.persianblog.ir[گل]

نیکبخت

آقای شهلایی سلام! برای دریافت فیلمها با پیغام خطا مواجه می شویم.

ali hajsaeid

سلام حسین آقا حالتون خوبه وب نوشتتون را خوندم وبلاگتون زیبا و مفید بود من در ایران ساکن نیستم اگر فایل دانلود را همینطور که گفت بودید بگذارید ممنون میشم در غیر این صورت اگر اسم اصلی فیلم رو به زبان انگلیسی هم بگذارید کفایت می‌کنه بر فراز باشید با تشکر