هواشناسی

با عرض سلام خدمت دوستان . هفته گذشته روز پنجشنبه یک دوره کلاس تئوری هواشناسی در محل دفتر گروه خانه کوهنوردان تهران برگزار شد که برای بنده بسیار مفید واقع شد . مدرس کلاس آقای دکتر سپهری با تسلط  کامل و بیانی شیوا  مطالبی درخصوص جبهه های هوائی و رعد و برق و باد و بسیاری مسائل دیگر مطرح نمودند که برای کوهنوردان و عموم طبیعت گردان بسیار مفید است . در ضمن ایشان سببی شدند تا تذکری باشد برای عکاسی از آسمان زیبا و ابرهای آن  . ضمن تشکر از استاد.

در ضمن از دوستان و همنوردان عزیز گروه خانه کوهنوردان بخاطر پذیرایی گرمشان کمال تشکر را دارم . بزودی لینک دانلود طرح درس این کلاس را در قسمت صفحات  قرار می دهم .

 

hossein-shahlaee@hotmail.com

تهران سه شنبه 29 دی 88

 

hossein-shahlaee@hotmail.com

آقای دکتر جعفر سپهری مدرس کلاس

 

Photo by : hossein shahlaee

 

/ 4 نظر / 7 بازدید
!

ميگم دست فدراسيونم درد نكنه اين كلاس رو ترتيب داد!

نگین علم کوه

سلام . البته فراموش شد . بله دست این عزیزان هم درد نکنه . خسته نباشید . تشکر . ممنون از یادآوری

کوچکترین کوهنورد دنیا

سلام. خوبین؟ آقا دمتون گرم که دارین به مسایل نا دیده گرفته شده ای چون هواشناسی می پردازین. ما این هفته داریم با دوستان وب نویس جمع میشیم توچال واسه هماهنگی برنامه زمستونه ها! اگر دوست داشتین خوشحال میشیم برنامه های رو پیشنهاد بدین و ببینیمتون. 5 شنبه شیرپلا.

تازه کار

سلام. راستش ما هم کلاس هواشناسیمونو زیر نظر همین مدرس و با همین انجمن گذروندیم. به نظر منم ارزششو داشت‘ هرچند تا حد زیادی از تعمیم پیش بینی هواشناسی شهرها به کوههای اطراف مایوس شدم اما پیش بینی زود هنگام مخلی بهتری پیدا کردم. فقط یک موضوع همچنان برای من مشکله و اون تشخیص اینکه آیا ابری در ارتفاع گسترش یافته (حالت سندانی) یا روی سطح به شکی گسترده شده که یک شاخه افقی اش به شکل سندان (مرتفع) ‌به نظر برسه و جوابی نه در سر کلاس گرفتم و نه مهارتم اونقدر زیاد شد که شخصا بتونم تشخیص بدم. گفتم شاید شما راهکاری پیدا کرده باشین