نگین علم

يک سقوط کوچک اما ...
نویسنده : حسین شهلایی - ساعت ٥:٢۱ ‎ق.ظ روز ۱۳۸٦/٢/٢۱
 

    بالاخره ما هم یکبار از کوه با آمبولانس برگشتیم

 

    عجله نکنید موضوع خودم نیستم . 

    واقعا سخته وقتی که داری سر طناب صعود می کنی و حمایتچی مطمئنی داری که خود حمایت در جهت بالا هم داره .  ابزار حمایت میانی هم رولهای مطمئنی هستن . طناب هم کاملا نو و سالمه .  چی بشه ؟  حتما میانی در بیاد ؟ نه ُ موقع سقوط حدودا 2 متر زانوی  امیر صبا (  یکی از دوستان سنگنورد ) با سنگ برخورد کنه و مجروح بشه . اما این بار از شانس ما ، دوست عزیزم  مجید واشقانی ، خواهرش رو هم آورده بود تا به دور از دقدقه های کاری طول هفته ، هوایی تازه کنه .  مگه ما گذاشتیم ؟. ایشان که دارای فوق تخصص در جراحی هستند به موقع به داد ما رسیدن و خدا رو شکر فقط یک جراحت نسبتا عمیق رو تشخیص دادن اما به عروق و اعصاب آسیبی وارد نشده بود .

    باز هم از شانس ما هلال احمر زود دست به کار شد و نیروهای خوبی هم فرستاده بود . ( البته همه خوبن ) و ساعت حدود 12 به سمت پائین حرکت کردیم و با عبور از منطقه جنگلی بند یخچال و کمک دوستان فرد مصدوم و 3 نفر امدادگران هلال احمر و پزشک محترم سرکار خانم دکتر واشقانی ، ساعت حدود 14 به میدان سربند رسیدیم و با آمبولانس اورژانس تهران که از زمان وقوع حادثه در میدان سربند مستقر شده بود ، مصدوم به بیمارستان طالقانی ولنجک منتقل گردید .  

    با  معاینات صورت گرفته توسط رزیدنت جراحی و ارتوپدی و اطمینان از عدم وقوع صدمات جانبی دیگه ساعت 17 با انجام حدود 12 بخیه بیمارستان رو ترک کردیم و ماجرا به پایان رسید .

    جا داره در آخر از همه عزیزانی که در ذیل اسمشون رو ذکر می کنم تشکر کنم و بویژه از پزشک محترم سرکار خانم دکتر واشقانی و برادرشون مجید عزیز .

   اگر کسی رو از قلم انداختم من رو ببخشید :

1-    خانم دکتر واشقانی

2-    مجید واشقانی

3-  امدادگران هلال احمر آقایان مهرپویا و پروازی و همراهشان که خیلی زحمت کشیدند و سرعت حضورشون در رسیدن به منطقه  فوق العاده بود .

4-    دوستان هیات کوهنوردی شهر قدس و گروه فتح .

5-    دوست سنگنورد حاضر در منطقه محمد آقا .

6-    عزیزان مسئول تله سی یژ .

7-    دوستان متصدی اورژانس حاضر در میدان سربند .

8-    عزیزان شیفت امروز بعد از ظهر بیمارستان طالقانی .