نگین علم

۵ شنبه و جمعه
نویسنده : حسین شهلایی - ساعت ٥:٠۳ ‎ق.ظ روز ۱۳۸٥/۱٢/٩
 

    سلام به همه دوستان و با امید داشتن روزهایی پر از طراوت و نشاط .

  بهار داشت روئی نشان می داد که ناگهان زمستان خودی نشان داد و بارش برف ، قسمتهای شمالی شهر را سفید پوش کرد . مسلما در ارتفاعات تهران برف زیادی باریده . اکنون که مشغول نوشتن هستم ارتفاع برف در منطقه مسکونی دارآباد حدود 20 تا 25 سانتیمتر است .  حتما اتاق برفی که روز پنجشنبه توسط  دوستان دانشگاه خواجه نصیر در محل ایستگاه 5 تله کابین توچال ایجاد شده بود دفن شده . البته اگر گذرتان افتاد می توانید آنرا زیر نقاب ابتدای گردنه دره درکه ( به سمت پناهگاه پلنگ چال ببینید ) . به توصیه فدراسیون کوهنوردی هم توجه کنید و قانون تیرول و مطالب اولیه وبلاگ را هم فراموش نکنید . البته نقاب این قسمت یکبار شکسته ولی با بارش اخیر ممکن است باز هم مستعد شکستن گردد.

  روز جمعه هم جایتان خالی پس از یک توقف یک ساعته در تله کابین به ایستگاه 5 رسیدیم . آشنائی ابتدائی و مختصری با بهمن ، همراه با چند تن از کوهنوردان دانشگاه امیر کبیر و آزاد شرکت کننده .

  وقتی به ایستگاه 5 رسیدیم با دوستان دانشگاه خواجه نصیر که یک شب سرد را در اتاق برفی سپری کرده بودند مواجه شدیم . البته نه اینکه هوا خیلی سرد بود . علت اصلی نبود امکانات کافی ( مثل همیشه ) اگر دوست دارید می توانید گزارش کامل را در گزارش سایت این دانشگاه ببینید .

   بله جمعه را هم در هوائی خوب که بازی ابر و آفتاب و برف در آسمان هویدا بود ، سپری کردیم . مطالبی تئوری و کمی هم عملی در رابطه با بهمن .

  امیدوارم با مطالعه و کسب آگاهی کامل از بهمن و شرایط ایجاد آن در کوهستان ، همواره با سلامتی و ایمنی کامل کوهنوردی کنید