نگین علم

علم کوه
نویسنده : حسین شهلایی - ساعت ۱:٠٧ ‎ب.ظ روز ۱۳۸٧/٤/۳٠
 

با عرض سلام خدمت دوستان . مطلع شدیم تیم اعزامی به قله نانگاپاربات روز ٢٧ تیر ماه موفق به فتح قله مذکور شده اند . ضمن عرض تبریک به این عزیزان امیدواریم بازگشت سالم همه نفرات و فرد مفقود شده موجب افزونی شیرینی این صعود گردد . برایشان آرزوی سلامتی و موفقیت داریم .

در ادامه تصاویری از منطقه حصارچال و قله علم کوه را حضورتان تقدیم می کنم . این برنامه در مدت زمان یک روز (پنجشنبه ٢٧ تیر ٨٧) و از مسیر حصارچال صورت گرفت .

 

hossein-shahlaee

سیاه کمان

khersan

خط الراس خرسان

 

Photo : hossein shahlaee

بقیه تصاویر

اخبار نانگاپاربات


 
 
وروشت
نویسنده : حسین شهلایی - ساعت ۱٢:۳٤ ‎ق.ظ روز ۱۳۸٧/٤/۱٦
 

با سلام ؛

قله وروشت شمالی ترین قله چهارهزار متری البرز مرکزی است . یکی از مبادی صعود این قله روستای ولی آباد در حدود 60 کیلومتری چالوس است . وجود مه در اکثر ایام سال و پوشش گیاهی متنوع این منطقه موجب ایجاد مناظر بدیع و زیبایی  می گردد . توجه نمایید جهت صعود به این قله داشتن مجوز از اداره محیط زیست الزامی می باشد .

 

وروشت

وروشت

بقیه تصاویر                                                            photo by : hossein shahlaee  

گزارش تصویری در ایسنا


 
 
طبیعت
نویسنده : حسین شهلایی - ساعت ۱٢:٤٧ ‎ق.ظ روز ۱۳۸٧/٤/۱٤
 

 

 بطور کلی زمانی که هر انسانی پای در طبیعت می گذارد و از آن لذت می برد ، دوست دارد تا دیگران نیز از این موهبت الهی لذت ببرند و از حس زیبای نظاره بر طبیعت زیبای خدادادی برخوردار گردند .

در سالهای اخیر بعضی اشخاص هم برای ارضای این حس و هم برای استفاده اقتصادی اقدام به ایجاد تورهایی نموده اند . البته این کار بسیار خوبی است به شرط اینکه فقط هدف دوم مد نظر نباشد . اما متاسفانه می بینیم که بعضی افراد سودجو که فقط قصد پر کردن جیبشان را دارند ، با حضور در یک منطقه ، دیگر در مورد حفظ محیط زیست دغدغه ای ندارند و حداقل کاری که می کنند شکستن شاخه درختان و ریختن زباله و کیسه های پلاستیکی و بطری های یکبار مصرف و سوزاندن گون است .

شاید یکی از دلایلی که بنده در مورد نوشتن گزارش برنامه های خود تعلل می کنم و فقط به ارائه گزارش تصویری اکتفا می کنم این باشد . ولی خوب از سویی دیگر بعضی دوستان برگزار کننده تورهای طبیعت گردی زحمت می کشند و در تخریب این مناطق شرکت می کنند . شاید بهتر باشد سازمانهایی که مجوز فعالیت این تورها را صادر می کنند نسبت به این موضوع دقت بیشتری بنمایند . باید توجه داشته باشیم این طبیعت متعلق به تمامی نسلهای بشر است و حتی محدودیتهای جغرافیایی هم نمی تواند در این مورد تاثیر داشته باشد . همانقدر که یک ایرانی در استفاده از طبیعت دیگر کشورها سهیم است ، فردی که وارد کشور ما می شود هم باید بتواند از طبیعت زیبای ایران لذت ببرد . فقط کا فی است نگاهی به درآمد کشور همسایه مان ترکیه از درآمد توریسم بیاندازیم . فراموش نکنیم این ما هستیم که وارد طبیعت شده ایم و قدمت طبیعت به مراتب از آغاز حضور انسان در آن بیشتر است .

neginealamkooh

  علم کوه - یخچال اسپیلت - تابستان 79 .                                      photo : hossein shahlaee


 
 
طبیعت شاهاندشت و دماوند
نویسنده : حسین شهلایی - ساعت ۱٢:٥٢ ‎ب.ظ روز ۱۳۸٧/٤/۳
 

جمعه : ٣١ خرداد ١٣٨٧

آبشار ملک بهمن (شاهاندشت) و مناظر اطراف .

hossein-shahlaee

 

hossein-shahlaee

بقیه تصاویر